Jury


Magdalena Walczak-
ur. w 1974 r., łódzka rzeźbiarka, absolwentka ASP im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Uzyskała doktorat z rzeźby w ASP im. Jana Matejki w Krakowie. Autorka i współautorka (wraz z mężem, rzeźbiarzem Marcinem Mielczarkiem) licznych realizacji w przestrzeni publicznej w Łodzi, m.in. rzeźb "Łodzi Bajkowej" czy "Łódzkich Zdrojów" na ulicy Piotrkowskiej. Tworzy najczęściej w tradycyjnych materiałach rzeźbiarskich, takich jak brąz, kamień czy ceramika, często podejmuje figuratywny motyw dziecka.Laureatka międzynarodowego konkursu na projekt pomnika Janusza Korczaka w Warszawie oraz stypendystka Narodowego Centrum Kultury.

Martyna Pazera
ur. w 1987r., projektanta grafiki i ilustratorka, absolwentka wydziału Grafiki w Wyższej Szkole Sztuki Użytkowej w Szczecinie (obecna Akademia Sztuki w Szczecinie), dyplom obroniony z wyróżnieniem w Pracowni Projektowania Plakatu i Ilustracji. Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za najlepszy dyplom ukończenia studiów wyższych w dyscyplinie sztuk plastycznych roku 2011. Jej plakaty zakwalifikowane do udziały w licznych wystawach, biennale, przeglądach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Od 2013 roku założycielka i współtwórczyni kreatywnego kolektywu M.AD (nie mylić z agencją reklamową), w której zajmuje się selekcjonowaniem obrazów, czyli szeroko rozumianym projektowaniem graficznym. Od 2015 roku znana jako <Mamarak> - autorka bloga kreatywnego, na łamach którego zachęca innych rodziców do podejmowania artystycznej aktywności (nie tylko) z dziećmi.

Ewa Baranowska

Pracuje w Biurze Promocji Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi, inicjuje akcje promujące czytelnictwo na terenie Łodzi i woj. łódzkiego, współorganizuje projekty z tego zakresu. Uwielbia podróżować i czytać reportaże, fotografuje miejsca i ludzi.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz